Архієпископ Феодосій очолив храмове свято Покрова Божої Матері у Смілі

Середа, 14.10.2020 21:43

14 жовтня Високопреосвященніший архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій прибув з архіпастирським візитом до Сміли: тут він очолив святкове богослужіння у Покровському соборі.

Покровський собор відноситься до пам’яток архітектури, був побудований і освячений на початку ХХ століття. Головним меценатом його будівництва був відомий підприємець царської доби, фундатор цукрової промисловості в Росії граф Олексій Бобринський.

Владика звершив Божественну літургію у співслужінні кліриків Смілянського благочиння на чолі з найстарішим священиком Черкаської єпархії протоієреєм Петром Дмитруком.

По завершенні владика звернувся до численних парафіян з проповідницьким словом, в якому розкрив значення історичної події, яка стала основою святкування Покрова Божої Матері, а також особливого шанування Пресвятої Богородиці в традиціях православного віровчення.

Привітати владику Феодосія до Покровського храму прийшли представники місцевої влади, козацтва, відомі громадські діячі.